123

HOUGHTON - Obráběcí oleje mísitelné s vodou

Produkty

Adrana A 2859

Adrana A 2859 je vysokotlaká, vodou ředitelná obráběcí kapalina, která neobsahuje chlór, dusitany, aminy, kyselinu boritou ani těžké kovy. Při smíchání s vodou vytváří velmi jemné emulze, které se vyznačují vysokou stabilitou. Vzniklé emulze jsou rovněž mimořádně odolné proti napadení mikroorganismy. Nástroj i obrobek je dokonale chráněn před korozí. Vyznačuje se velmi dobrými protipěnivostními vlastnostmi vůči střední tvrdosti vody.

Technický list

Fenella Fluid D 801

Vodou ředitelný olej, který lze použít pro extrémně náročné operace u kterých se používají řezné oleje, nebo chlorované produkty. Díky extrémně vysokým EP a lubrikačním schopnostem produktu je možné provádět následující operace: klasické a hluboké tažení, tažení drátů, lisování a veškeré druhy řezání. Lze obrábět vysokopevnostní ocel, titan a slitiny hliníku. U žlutých kovů může docházek k zabarvení.

 

Technický list

HOCUT 30 RSF

Pokročilá polosyntetická emulze bez boru a formaldehydu, která zajišťuje extra dlouhou životnost náplně a zvýšený výkon obrábění oproti běžným prostředkům. Nepřítomnost bóru zaručuje čistší pracovní prostředí bez lepkavých zbytků. Antikorozní aditiva zároveň poskytují obrobku lepší ochranu mezi jednotlivými operacemi.

Vhodná pro lehké až středně těžké obrábění a broušení slitin hliníku pro automobilový průmysl a nízko až středně legované oceli.

Technický list

HOCUT 3130

Pokročilá moderní emulzní technologie s vysokým stupněm mazivosti, prostá bóru a formaldehydu, umožňující mimořádně dlouhou životnost náplně a zvýšený obráběcí výkon v porovnání s konvenčními produkty.

Bez bóru a formaldehydu a fenolu. Bez SVHC látek podle definice nařízení REACH. Obsahuje pouze aminy schválené dle TRGS611.

Doporučována pro středně těžké obrábění široké škály materiálů včetně automobilních hliníkových slitin a vysoce legovaných ocelí.

Technický list

HOCUT 3330

Pokročilá moderní emulzní technologie s vysokým stupněm mazivosti, prostá bóru a formaldehydu, umožňující mimořádně dlouhou životnost náplně a zvýšený obráběcí výkon v porovnání s konvenčními produkty. 

Výrobek je primárně určen pro měkkou vodu a doporučován pro obrábění náročných materiálů, jako je například titan, Inconel a legované oceli. 

Technický list

HOCUT 3350

Pokročilá emulze s vysokou mazivostí bez boru a formaldehydu. Je vyrobena z minerálních olejů v kombinaci s vysoce výkonnými aditivy, vhodná pro široký rozsah tvrdosti vody. Vykazuje výjimečně nízkou pěnivost pro náročné obrábění, včetně vrtání a řezání závitů v hliníku a jeho slitinách, a pro kritické obráběcí operace se slitinami hliníku. Je specificky navržena pro použití v nových CNC strojích s vysokým průtokem a tlaky.

Technický list

HOCUT 3550

Moderní, vysoce kluzká emulze bez obsahu boru a formaldehydu poskytující ve srovnání s tradičními produkty extra dlouhou životnost v nádrži a zvýšený výkon obrábění. Doporučuje se pro středně náročné obrábění nejrůznějších materiálů včetně oceli a jejich slitin, ale i hliníkových, titanových, inconelových a kosmických hliníkových slitin.

Technický list