Mobil

ExxonMobil

ExxonMobil je v současné době největším světovým ropným producentem, zajišťujícím celý proces od těžby ropy až po prodej jejich derivátů. Výrobky ExxonMobil od paliv, přes chemické produkty až po oleje jsou dostupné po celém světě a používají se v nejrůznějších průmyslových odvětvích. Ve všech oblastech mazání je ExxonMobil určujícím partnerem při vývoji stále dokonalejších olejů a plastických maziv, podle nejnovějších poznatků a požadavků výrobců všech zařízení, strojů a automobilů, ale i zpracovatelů mnoha surovin a polotovarů. Byla a jsou vyvíjena stále dokonalejší maziva i paliva, zejména s ohledem na požadavky na snížení spotřeby energií a nutnou ochranu životního prostředí.

Nová historie společnosti ExxonMobil se datuje od roku 2000, kdy došlo ke spojení dvou koncernů ze skupiny nejvýznamnějších světových producentů ropných výrobků, a to společnosti Exxon se společností Mobil Oil. Obě tyto společnosti byly založeny v sedmdesátých letech 19. století ve Spojených státech amerických. Prošly různými stupni změn vlastnických struktur a názvů a v období od roku 1882 do roku 1906 byly dokonce již součástí jedné společnosti – Standard Oil Company.

Formule 1 - Mobil

Společná cesta tehdy musela být ukončena na základě Shermanova tzv. antimonopolního zákona, když firma byla rozdělena na pět nezávislých subjektů. Společnosti Exxon a Mobil se poté vyvíjely vlastními cestami, aby se po téměř 100 letech zase spojily. Obě společnosti v tomto období významně přispěly nejen k mohutnému rozmachu automobilismu, ale také k celosvětovému rozvoji všech průmyslových a zpracovatelských odvětví a zefektivnění těžby ropy.

Výrobky společnosti ExxonMobil se prodávají pod obchodními značkami ESSOExxon a Mobil. Po sloučení společností byla v Evropě přijata nová strategie, jejímž výsledkem je optimalizace produktové nabídky se zaměřením na značku Mobil.