ROCOL

ROCOL

ROCOL, divize společnosti ITW

ROCOL je součástí společnosti ITW, nadnárodní americké společnosti, která je v žebříčku Fortune 150. Vyvíjíme, vyrábíme a prodáváme technicky vyspělá průmyslová maziva do průmyslu po celém světě.

Společnost ROCOL založil na základě své práce Victor Ivanovitch Ragosine, narozený v Rusku, kde i vystudoval chemii na Moskevské univerzitě v roce 1854.

Kořeny naší společnost však zasahují do města Leeds (UK) do roku 1878, kdy Victor Ragosine vyvinul žlutý mazací olej, který následně prodával po celé Evropě. Na rozdíl od jiných způsobů mazání byl žlutý olej prakticky nekorozivní, čímž byl technicky lepší než ostatní dostupné produkty na trhu.

V roce 1882 odkoupil britský manažer Ernest Glehn od Victora ruskou mateřskou společnost a založil firmu Ragosine and Company, která se později vyvinula do společnosti ROCOL.

ROCOL

Zatímco jsme v průběhu let dosáhli významného pokroku, naše vize zůstává stále stejná - vytvářet konkurenceschopné vysoce kvalitní produkty vynikající kvality poskytující výkon, kterému můžete věřit.

Společnost ITW Limited a každá její obchodní jednotka ve Velké Británii (dále jen "ITW"), včetně společnosti Rocol, má dlouhou tradici v zavádění a dodržování vysokých standardů obchodního chování, které často převyšují platné zákony, normy a předpisy těch zemí, ve kterých operujeme. Politika společnosti ITW vždy dodržovala a i nadále bude dodržovat všechny platné zákony na lokálních trzích.

V komplexní oblasti práva hospodářské soutěže představenstvo ITW vydalo politiku společnosti pro dodržování předpisů, které pomáhají zaměstnancům ITW pochopit a dodržovat zákony Spojeného království a EU o hospodářské soutěži. Představenstvo a všichni zaměstnanci ITW sdílí závazek a zodpovědnost za to, že budou soutěžit spravedlivě a poctivě na základě ceny, kvality a služeb a plně v souladu se zákonem a s politikou ITW v oblasti hospodářské soutěže.