12

HOUGHTON - Řezné a brusné oleje

Produkty

CUT-MAX 225

Je založen na minerálním oleji s nízkým obsahem aromatických sloučenin. Používá se hlavně pro soustružení na dlouhotočných soustruzích nebo vícevřetenových soustružnických centrech. Je vhodný také pro válcování povrchů a umožňuje obrábění žlutých kovů, hliníku, oceli i nerezové oceli.

Technický list

CUT-MAX D 960-4E

Čistý řezný olej pro protahování a náročné obrábění. Používá se pro protlačování ocelí a dalších slitin s pevností v tahu až 1 400 N/mm². Výborných výsledků je dosahováno také pro závitování a na automatických soustruzích.

Technický list

Dascolene 617

Čistý olej vyvinutý speciálně pro broušení, ale lze ho také používat jako víceúčelový olej pro kombinované procesy nebo činnosti jako vrtání hlubokých otvorů, ořezávání a vyřezávání převodů.

Technický list

GARIA 2600 M-32

Čistý řezný olej, doporučený pro obrábění vysoce legovaných ocelí, nerezových, žáruvzdorných nebo austenitických ocelí a hliníkových nebo hořčíkových slitin. Obsahuje aktivní síru a může obarvovat žluté kovy. Olej neobsahuje zinek a chlor.

Technický list

GARIA 404 M-10

Čistý řezný olej GARIA 404 M-10 je klasický olej pro hluboké vrátní do materiálů se střední nebo vysokou pevností v tahu. Produkt GARIA 404 M-10 se používá i jako olej pro broušení, např. homokinetických kloubů keramickými a CBN brusnými kotouči a také pro vnější broušení, např. hřídelí ventilů Nimonic.

Technický list

GARIA 601 M-22

GARIA 601 M-22 se skvěle hodí na veškeré obrábění a rovněž na všechny způsoby hloubkového vrtání. Oceli s vyšší pevností, titan, lehké kovy, litina a rovněž oceli, které mají sklony k mazání, mohou být hloubkově vrtány s Garia 601 M-22.

Technický list

GARIA 603 S-15

GARIA 603 S-15 je vysoce výkonný čistý řezný olej pro náročné operace a také pro těžko obrobitelné materiál, pro protahování a náročné obrábění. Produkt GARIA 603 S-15 je určen pro hluboké vrtání s BTA, Ejector a dělovými vrtáky.

Technický list
12