Valvoline - Tectyl

Tectyl

ANTIKOROZNÍ OCHRANNÉ PROSTŘEDKY TECTYL

Důvěryhodnost již od roku 1930

Již od roku 1930 prodlužují ochranné antikorozní nátěry Tectyl™ provozní životnost automobilů, nákladních vozidel, autobusů a ostatních vozidel a zařízení. Jméno Tectyl je synonymem pro kvalitní nátěry na bázi mikrovosků, bitumenů, případně pigmentů, které se snadno aplikují, s dlouhou životností a snadno se odstraňují, když už nejsou potřeba.

TECTYL – to je řada produktů společnosti Valvoline, používaných na celém světě už více než 80 let pro antikorozní ochranu v dopravě, průmyslu, pro krátkodobé i dlouhodobé skladování zařízení i náhradních dílů. Široké použití produktů TECTYL je umožněno i v komerčním sektoru, neboť se dodává i ve sprejovém provedení.

Produkty TECTYL mají velmi silnou přilnavost, vytvořenou unikátní chemickou polární vazbou antikorozního filmu na kov. TECTYL byl také úspěšně vyzkoušen ke konzervaci kovových povrchů napadených rzí k výraznému zpomalení korozního procesu.

Tectyl Family

Průzkum potřeb trhu, vývoj a následná kontrola kvality výrobků zajišťují vynikající účinek výsledných produktů. Řada produktů TECTYL je velmi široká, neboť je mnoho různých požadavků na konzervaci přepravovaných nebo skladovaných výrobků a zařízení, a každý TECTYL má své specifické vlastnosti a způsob aplikace. Společnost Valvoline je schopna dodat správný produkt téměř pro všechny druhy požadavků na konzervační aplikaci od tenké, průhledné ochranné vrstvy produktu TECTYL až po pevnou, voskovou vrstvu pro dlouhodobou konzervaci, případně bitumenový povlak pro agresivní prostředí. Antikorozní prostředky TECTYL mohou být vyrobeny na bázi rozpouštědlové, vodní nebo olejové.

Výběr správného produktu a způsob aplikace je základem provedení spolehlivé antikorozní ochrany výrobku. Protože výběr produktu a aplikace je zásadně ovlivněn požadavky zákazníka na způsob přepravy ošetřeného zařízení nebo dílů – kontinentální / zámořská, délku skladování–mezioperační / krátkodobá / dlouhodobá, umístění ošetřených výrobků na otevřeném nebo krytém prostranství, klimatické prostředí při skladování-destinace, dekonzervaci ošetřených výrobků a zařízení, technické možnosti aplikace produktů a řadu dalších údajů, doporučujeme využít pracovníky poradenské služby dodavatele produktů, kteří mají již zkušenosti v aplikacích pro řadu odběratelů v nejrůznějších oborech.