Valvoline - Automobilové oleje a maziva

Motorová vozidla
Motory, převodovky, brzdové a hydraulické systémy motorových vozidel jsou vystavovány specifickým způsobům zátěžě a jsou pro ně určeny jejich výrobci oleje a maziva s přesně, dle platných standardů, definovanými vlastnostmi. Podle účelu použití je rozdělujeme do dalších podskupin.

Motorové oleje pro osobní automobily:
Moderní osobní a dodávkové automobily jsou vybavovány jak zážehovými, tak vznětovými motory. Oleje určené pro tato vozidla jsou specifikovány zejména evropskými klasifikacemi ACEA A,B,C doplněných číslem a přepisy, nebo normami jednotlivých výrobců motorů.

Motorové oleje pro nákladní automobily, užitková vozidla a stavební stroje:
Se stále se zvyšujícími nároky na tyto motory, prodlužování výměnných lhůt olejů, snižování spotřeby paliva i emisí výfukových plynů se zvyšují i požadavky na oleje určené k jejich mazání. Rozhodujícím kritériem výběru je předpis výrobce a jeho schválení, nebo daný normami ACEA E doplněných číslem, popř. API C doplněných písmenem.

Převodové oleje:
Oleje sloužící jako náplně převodových a rozvodových skříní motorových vozidel. Jejich specifikace se řídí normou API GL a oborovými normami výrobců.

Kapaliny pro automatické převodovky:
Speciální oleje spojující vlastnosti převodového a hydraulického oleje. Specifikace je určována výrobci převodových soustav. Tyto oleje jsou někdy předepisovány také pro ručně řazené převodovky, posilovače řízení a další aplikace.

Oleje pro zemědělské a stavební stroje:
Víceúčelové oleje a určené pro použití např. současně jako motorové, převodové, nebo hydraulické, také do mokrých brzd a dalších specifických kombinací.

Oleje pro moto a hobby:
Zvláštní kategorie produktů pro specifická použití ve dvou i čtyřtaktních motorech nejrůznějších drobnějších aplikací.

Ostatní provozní náplně:
Kapaliny související s provozováním motorových vozidel zajišťující doplňkové služby.