123

HOUGHTON - Obráběcí oleje mísitelné s vodou

Produkty

Adrana A 2859

Adrana A 2859 je vysokotlaká, vodou ředitelná obráběcí kapalina, která neobsahuje chlór, dusitany, aminy, kyselinu boritou ani těžké kovy. Při smíchání s vodou vytváří velmi jemné emulze, které se vyznačují vysokou stabilitou. Vzniklé emulze jsou rovněž mimořádně odolné proti napadení mikroorganismy. Nástroj i obrobek je dokonale chráněn před korozí. Vyznačuje se velmi dobrými protipěnivostními vlastnostmi vůči střední tvrdosti vody.

Technický list

Adrana D 208

Adrana D 208 je vysoce kvalitní, vodou ředitelná, univerzální obrábìcí kapalina, pro lehké a střednì náročné aplikace na železných kovech. Adrana D 208 neobsahuje chlor, sekundární aminy, fenol ani dusitany.

Technický list

Adrana D 209

Adrana D 209 je chladící mazivo mísitelné s vodou použitelné pro mnoho druhů třískového obrábění kovů včetně broušení. Emulze Adrana D 209 je velmi vhodná pro opracování jemně až středně legovaných ocelí a slévárenských litin.

Technický list

Adrana D 407

Adrana D 407 je doporučována pro snadné až těžké obráběcí operace na litém železe (nízké pro střední slitiny) a na železných kovech. Je také vhodná pro broušení, včetně broušení speciálních ložisek.

Technický list

Adrana E 202.01

Adrana E 202.01 je mikroemulze doporučená pro běžné strojní operace při obrábění litin pro použití jak ujednoduchých strojů, tak komplexních obráběcích center. Doporučuje se zejména pro obrušování litinových a železných kovů.

Technický list

Fenella Fluid D 801

Vodou ředitelný olej, který lze použít pro extrémně náročné operace u kterých se používají řezné oleje, nebo chlorované produkty. Díky extrémně vysokým EP a lubrikačním schopnostem produktu je možné provádět následující operace: klasické a hluboké tažení, tažení drátů, lisování a veškeré druhy řezání. Lze obrábět vysokopevnostní ocel, titan a slitiny hliníku. U žlutých kovů může docházek k zabarvení.

 

Technický list

HOCUT 3280

Směs vybraných základových olejů a vysoce výkonných aditiv, která neobsahuje chlorové ani sirnaté přísady. Vyniká nízkým sklonem k pěnivosti a zaručuje excelentní ochranu proti korozi. Obsahuje i výbornou ochranu proti nárůstu počtu bakterií a tím zaručuje dlouhou životnost v systému. Je určen k náročnému obrábění všech druhů kovových materiálů včetně oceli a slitinové oceli, především však hliníku, slitin hliníku (i pro letecký, automobilový průmysl), titanu i barevných kovů včetně broušení. Nezanechává stopy na materiálu.

Technický list